![bakg](/images/module/fadebakg.jpg)
![bakg](/images/module/fadebakg.jpg)
ÖVRIGT / Speglar / Spegel 14997465
*
nr 1499 7465
Spegel
1800-talets slut, 80x42 cm
Utrop:
600 kr
Såld:
800 kr
Sista tid för bud online:
måndag 31 oktober 2022
kl 19:22:52
- Budhistorik
Tid
Kund
Bud
27/10 17:45:53
1
100 kr
29/10 00:46:03
2
450 kr
29/10 14:43:23
3
200 kr
29/10 14:43:23
2
250 kr (Budbetjänt)
30/10 19:45:04
1
300 kr
30/10 19:45:04
2
350 kr (Budbetjänt)
30/10 19:45:06
1
400 kr
30/10 19:45:06
2
450 kr (Budbetjänt)
30/10 19:45:08
1
500 kr
31/10 07:23:40
2
Vinnande bud
31/10 10:18:36
1
700 kr
31/10 10:18:36
2
(budbetjänt)
Läs om budbetjänten
- Läs mer...
Pigtittare
Pigtittaren kallas ibland också lådspegel eller pigtrymå.
Spegeltypen förekom både under 1700- och 1800-talet och var kanske mest vanlig är under 1800-talets andra hälft.
- Andra sökte även efter
Liknande föremål: spegel speglar
-
6070 Fotoramar
+ spegel, 5 delar, omkring 1900-tal, glas och mäss..//
Auktionen avslutas
om två veckor
1 juli kl 19:15
-
6145 Spegel
Empire, 49x29 cm
Auktionen avslutas
om två veckor
1 juli kl 19:53
*
Spegel
Läs om budbetjänten
nr 1499 7465
Spegel
1800-talets slut, 80x42 cm
Utrop: | 600 kr |
---|---|
Såld: | 800 kr |
Sista tid för bud online: |
måndag 31 oktober 2022 |
- Budhistorik
Tid | Kund | Bud |
---|---|---|
27/10 17:45:53 | 1 | 100 kr |
29/10 00:46:03 | 2 | 450 kr |
29/10 14:43:23 | 3 | 200 kr |
29/10 14:43:23 | 2 | 250 kr (Budbetjänt) |
30/10 19:45:04 | 1 | 300 kr |
30/10 19:45:04 | 2 | 350 kr (Budbetjänt) |
30/10 19:45:06 | 1 | 400 kr |
30/10 19:45:06 | 2 | 450 kr (Budbetjänt) |
30/10 19:45:08 | 1 | 500 kr |
31/10 07:23:40 | 2 | Vinnande bud |
31/10 10:18:36 | 1 | 700 kr |
31/10 10:18:36 | 2 | (budbetjänt) |
Läs om budbetjänten
- Läs mer...
Pigtittare
Pigtittaren kallas ibland också lådspegel eller pigtrymå. Spegeltypen förekom både under 1700- och 1800-talet och var kanske mest vanlig är under 1800-talets andra hälft.
Pigtittaren kallas ibland också lådspegel eller pigtrymå. Spegeltypen förekom både under 1700- och 1800-talet och var kanske mest vanlig är under 1800-talets andra hälft.
![bakg](/images/module/fadebakg.jpg)
- Andra sökte även efter
Liknande föremål: spegel speglar
-
6070 Fotoramar
+ spegel, 5 delar, omkring 1900-tal, glas och mäss..//
Auktionen avslutas
om två veckor
1 juli kl 19:15 -
6145 Spegel
Empire, 49x29 cm
Auktionen avslutas
om två veckor
1 juli kl 19:53